Tréninkový plán pro líné

Známe vás velmi dobře. Říkáte si, že od pondělí začnete hubnout a půjdete konečně do fitka. V pondělí večer vzdychl, že je to dobrý nápad, ale dnes si ještě dosyta poleňošíte. Ale náš plán probudí každou zarytou lenivku.

Co je co?

High-low je dynamické, aerobní kombinované kondiční cvičení, během kterého vydatně spálíte cukr a zvýšíte si kondici i koordinaci.

Spinning je skupinové az části i posilovací cvičení na kolech s hudbou.

Power jóga je založena na pravidelném opakování základních jógových pozic. Tvaruje celé tělo, přispívá k flexibilní, ohebnosti, síle a relaxaci.

Body styling / toning je aerobní cvičení zaměřené na posílení a zpevnění celého těla a formování postavy.

Body work je silově vytrvalostní trénink zaměřený na posílení svalstva celého těla a především problémových partií.

Dance aerobic je intenzivní aerobní cvičení s využitím tanečních prvků v choreografové i. Přispívá k procvičení celého těla, zvýšení kondice, koordinace, ohebnosti. Je to hodina plná zábavy a dobré hudby.

Skoncujte s výmluvami! Otevřete si diář a velkými písmeny si do něj zapište svůj den D (pro jistotu raději ne pondělí). Nemusíte nic velké plánovat, pouze si jednoduše řekněte, že to ode dneška zkusíte – postupně změnit svůj jídelníček a najít si sport, který vás bude bavit a kterému se budete pravidelně věnovat. Lamentovat nad přebytečnými kily dokáže každá. Vy se s nimi chcete hrdinsky poprat, tak směle toho! S tréninkovým plánem Lucie Medeková (34) to zvládnete.
Něco na úvod:

1. Ještě jste nikdy a nikde necvičili. Když se v novém prostředí necítíte jistě, ideální je vybrat do fitness centra s přítelkyní. Prohlédnete si prostory posilovny či aerobiku sály, najdete šatny a sprchy. V kvalitním zařízení vás provede i instruktor. Uvidíte, že se nemusíte ničeho bát, ani se stydět za méně trendové oblečení či pár kilo navíc. Tato zařízení jsou určena k tomu, aby vám pomohly se jich zbavit, abyste se cítili lépe nejen fyzicky, ale i psychicky. Základem je odbourat „blok“, že se na vás všichni dívají.

2. Zacvičte si v přírodě. Prohlašujete, že vás do fitka nikdo nedostane? Pokuste se sportovat venku – jděte si zaběhat, sedněte na kolo, obujte si brusle, vyjděte si s vaším miláčkem na řízky procházku … Počasí však může hrát proti vám a netřeba ho podceňovat.

3. Procházejte se. Vážím si lidí, kteří v dnešní rychlé a vystresované době chodí pěšky. Pokud vystoupíte o zastávku dříve a projdete se po vlastních, zapomenete na výtah nebo se do obchodu vyberete bez auta, je to plus pro vaše zdraví. Od krátké chůze však nemůžete očekávat velký efekt. Ideální je delší procházka ve zrychleném tempu, při níž se alespoň mírně zadýchávání.

4. cvičení doma mám obavu. Lidé většinou nejsou fyzicky zdatní a mají problém správně zvládnout techniku ​​cvičení. Obrázek v časopise má možná dobrý popis, ale každý to i tak udělá po svém. Nejsem zastánkyní domácího cvičení, neboť mnozí cvičí u televizoru či dokonce během vaření. Když chceme být úspěšní, musíme se soustředit pouze na cvičení – jeho techniku, realizaci, dýchání, počet opakování …
Začínáme!

1. Cvičte v kteroukoliv hodinu. Nedejte na názory, že nejlepší čas je ráno. Když nevíte vstát, nebude se vám chtít ani cvičit. Pokud večer padáte únavou, nepřimějete se jít si zasportovat. Závisí to jen od vašeho biorytmu.

2. Poraďte se. Jednou z největších katastrof, jaké se můžete dopustit, je špatný výběr druhu hodiny či sportu. Přijít poprvé na hodinu pro pokročilé vás může naprosto znechutit. Může se stát, že nebudete rozumět pokynům cvičitelky, stíhání jejím tempu, všichni půjdou vpravo a vy vlevo … V dobrém centru by vám měly doporučit úvodní jednoduchou hodinu, abyste neznechutili hned na začátku.

3. Vyzkoušejte pilates. Kolektivní hodiny Pilata jsou velmi vyhledávané. I když nejsou tak přesné a dokonalé jako individuální hodiny, zařazují se během nich jednoduché spojení Pilatesové prvků a sestavy, které se dají dobře zvládnout. Stejně jsou vhodné všechny hodiny s označením „basic“.

4. V posilovně se na začátku vyhněte strojem. V případě, že jste v posilovně poprvé a nemáte po ruce instruktora, nesnažte se napodobovat na strojích okolocvičiacich. Můžete se zranit a „koledujete si“ o svalovou horečku. Nejprve zvolte kolo, stepper či běžící pás. Doporučila bych kardiostroje se zařazením strečinku a pak bych připravovala tělo na zátěž. Určitě si však dejte od trenéra vysvětlit techniku ​​a způsob cvičení.

5. Hýbejte se 2 – až 3-krát do týdne po 40 minut. Cvičení si rozložte tak, abyste nezatěžovali pouze jednu část těla. Ke dvěma pobytem ve fitcentru, během nichž byste měli předcvičovat celé tělo, si do třetice zařaďte jedno kondičně náročnější cvičení (např. tanec, aerobik, spinning, bosu, squash, tenis, nebo si jen zaběhejte na běžícím pásu či jděte na oblíbený kardiostroj asi na 40 min.). Nezapomínejte na strečink během každého cvičení i po něm.
Hurá, jsme pokročilé!

Choreografie či posilovna? Když si řeknete, že jdete i dál, měli byste se rozhodnout, co vás víc baví. Pokud jste na aerobik či tancování, viz rozvrh hodin v tanečních sálech. Když jste typ na posilování, bude vám lépe v posilovně, případně na speciálních silových hodinách (bosu, body

2. Mou srdeční záležitostí je dance aerobic. Doporučuji i high-low aerobic, fat burner, spinning, power jógu nebo body work. Některá cvičení mají náročnější choreografii, jiné jsou spíše zaměřeny na kondici, koordinaci či flexibilitu nebo odposilňovanie celého těla.


zdroj: internet

(6107)